Schimmelbeseitigung Anwendungsbereiche

Prywatne gospodarstwa domowe


W wielu gospodarstwach domowych pleśń jest szeroko rozpowszechnionym problemem. Wywoływane jest to przykładowo przez coraz szczelniejszy sposób budowy, jak na przykład w domach pasywnych.
W wielu gospodarstwach domowych pleśń jest szeroko rozpowszechnionym problemem. Główną przyczyną zarażenia pleśnią jest zarówno wilgotność powietrzu, jak i materiałów ściennych. Wilgotne elementy budowlane, które nie mogą wyschnąć, są idealną pożywką dla pleśni. Intensywny zapach zgnilizny świadczy często tworzeniu się pleśni.

Oprócz tradycyjnych wad konstrukcyjnych błędne stosunki grzewcze i wentylacyjne mieszkańców mogą prowadzić do powstawania pleśni.

Oprócz szkód optycznych istnieje również duże zagrożenie zdrowia. Liczne badania medyczne wykazały, że pleśń atakuje przede wszystkim błony śluzowe człowieka, działa również szczególnie szkodliwie na układ nerwowy i system immunologiczny. Mocno zagrożonymi osobami są przede wszystkim dzieci, starsi i chorzy ludzie, a także alergicy i astmatycy. Ale nawet u zdrowych ludzi w przypadku regularnego kontaktu z zarodnikami pleśni mogą się rozwinąć alergie.

Dzięki metodzie firmy Vallovapor© skutecznie i szybko eliminuje się pleśń, zarodniki, zapach zgnilizny i spalenizny. Dom jest uwolniony od pleśni już po dwóch godzinach. Z mieszkania lub domu nie trzeba usuwać żadnych przedmiotów. Dzięki rozpylaniu na zimno usuwa się całkowicie pleśń również z trudnych miejsc jak szczeliny, fugi, za zabudowanymi szafami lub w urządzeniach klimatyzacyjnych i wentylacyjnych a powietrze w pomieszczeniu zostanie całkowicie „umyte”.


Neutralizacja zapachu – szybko, nietrującą i długotrwale

Dzięki metodzie firmy Vallovapor© można usunąć wszelkie nieprzyjemne zapachy. Zastosowana substancja czynna jest przy tym bezwonna w przeciwieństwie do produktów tradycyjnych, które wykazują dezodoryzujący sposób działania, a tym samym pokrywają zapachy tylko na krótki okres czasu.


Jako uzupełnienie naszego rozpylania na zimno firma Vallovapor© oferuje również konserwację w formie malowania, specjalne powłoki, a także prace remontowe, aby zleceniodawca otrzymał rozwiązanie problemu z jednego źródła. Realizując wszystkie nasze zlecenia przywiązujemy największą wagę do innowacyjnych i bezpiecznych materiałów, a także do długoterminowego i długofalowego rozwiązania Państwa problemu.
 
Główną przyczyną powstawania pleśni jest wilgotność wywoływana przez:
 • zbyt duża wilgotność (szczelny sposób budowy i zła wentylacja)
 • wilgoć resztkowa (szybkie wprowadzenie się do mieszkania po zakończeniu prac budowlanych)
 • szkody wodne (pęknięcie rury, szkody budowlane lub nieszczelne dachy)
 • zwiększająca się wilgotność (najczęściej w piwnicach i na parterze)


SDzięki firmie Vallovapor© neutralizowane są wszelkie zapachy, przykładowo:
 • zapachy tytoniowe
 • zapachy spalenizny
 • zapachy zgnilizny
 • zapachy zwłok
 • zapachy potu
 • zapachy z kanalizacji / ścieków
 • zapachy zwierząt
 • kwas masłowy