Schimmelbeseitigung Anwendungsbereiche

Przemysł motoryzacyjny


Dzięki rozpylaniu na zimno odkażane są wnętrza pojazdów, a także klimatyzacje oraz usuwane zapachy. Ponieważ aplikację można szybko wykonać, preparat nadaje się do świadczenia usług w zakładach zajmujących się czyszczeniem samochodów.
Dzięki rozpylaniu na sucho przy pomocy ValloCar – substancji czynnej silnie wiążącej zapachy można szybko i długotrwale neutralizować zapachy we wnętrzu pojazdów, a także w klimatyzacjach. Jednocześnie są unieszkodliwiane zarazki i alergeny w powietrzu w pomieszczeniach i na wszelkich powierzchniach.

W samochodzie zapachy mają szczególną siłę oddziaływania. Z jednej strony przestrzeń jest względnie mała, tak że zapachy szybko penetrują wnętrze. Z drugiej strony przewozimy najróżniejsze „źródła zapachów”, przykładowo zwierzęta lub artykuły spożywcze. No i w końcu zapach nikotyny! Dym papierosowy utrzymuje się szczególnie długo a przez ciągłe palenie papierosów jest regularnie intensyfikowany.


Zapachy w samochodzie – szkoda gospodarcza

Oprócz faktu, że zapachy w i tak już ciasnym pomieszczeniu samochodu mogą być bardzo intensywne, a także obciążającego warunku, że zapachy te w połączeniu z ruchem podczas jazdy często wywołują nudności i bóle głowy, a przynajmniej złe samopoczucie, należy postrzegać przede wszystkim jako szkodę gospodarczą. Jeżeli zechcą Państwo przykładowo sprzedać swój „samochód palacza” musicie liczyć się z dotkliwą stratą przy ustalaniu ceny sprzedaży.

Gdy wietrzenie już nie wystarcza do pracy przystępuje Vallovapor© z ValloCar. Specjalne dozowanie substancji czynnej umożliwia bezwzględne usuwanie uporczywych zapachów i bakterii z wnętrza pojazdów oraz z klimatyzacji. Przy pomocy opracowanej technologii rozpylania na sucho wnętrza pojazdów będą znowu higienicznie czyste i pozbawione zarazków. Zastosowanie zostało przetestowane zgodnie ze ścisłymi wytycznymi i jest ważnym wkładem do zdrowego powietrza w zamkniętych pomieszczeniach.


Tak prosto to funkcjonuje:

Specjalnie zaprojektowany rozpylacz, który umieszcza się na szybie bocznej, rozpyla substancję czynną we wnętrzu pojazdu. Nie dochodzi przy tym do przemoczenia.
Delikatna mgiełka wnika we wszystkie szczeliny i wiąże cząstki zapachu. ValloCAR jest roztworem wodnym i z tego powodu jest niepalny. Nie powoduje podrażnień, nie prowadzi do alergii i jest w przypadku zaleconego stosowania nieszkodliwy dla powierzchni i elektroniki.
Jeżeli jednocześnie włączona jest klimatyzacja rozpylanie spowoduje, że zostanie także odkażona, a mikroorganizmy i zapachy zostaną usunięte.
Rozpylanie w bagażniku przeprowadza się dodatkowo ręcznie.
Po krótkim czasie oddziaływania a następnie przewietrzeniu pojazd jest ponownie gotowy do użytkowania i ma neutralny zapach. Tylko w przypadku bardzo uporczywego powstawania zapachów w rzadkich przypadkach należy powtórzyć rozpylanie.
Zapachy i zarazki chorobotwórcze są unieszkodliwiane na długi okres czasu wynoszący wiele miesięcy.
GZ przyjemnością przygotujemy dla Państwa ofertę preparatu do użycia w pojazdach użytkowych i innych większych wnętrzach, lub w Państwa parku samochodowym. W ramach naszego programu partnerskiego oferujemy salonom samochodowym oraz myjniom nasze usługi serwisowe jako własny serwis dla Państwa klientów.
 
Preparatem ValloCar przeciwko zapachom w samochodzie
 • Wiąże zarazki chorobotwórcze jak bakterie i alergeny oraz je unieszkodliwia.
 • Dezynfekuje urządzenia klimatyzacyjne i wentylacyjne, powietrze w pomieszczeniach oraz powierzchnie.
 • Usuwa nieprzyjemne zapachy, jak np. zapach papierosów, zwierząt i intensywne zapachy artykułów spożywczych, zapach zgnilizny i pleśni.
 • Wnika także do niedostępnych szpar, fug i szpalt.
 • Długotrwałe działanie – czyste powietrze przez wiele miesięcy.


Interesujące dla handlowców i usługodawców
 • Działanie preparatu Vallovapor© jest nowatorskie i do tej pory jedyne w swoim rodzaju – działanie jest efektywne i nie można go porównać z żadnymi innymi konwencjonalnymi metodami, jak np. przy użytku ozonu.
 • Przez konsekwentne usuwanie zapachów można podnieść wartość samochodów używanych. Zapach nowych samochodów postrzegany przez wielu jako intensywny daje się w ten sposób również usunąć.


Szybkie i nieskomplikowane stosowanie
 • Najpierw należy oczywiście usunąć źródła zapachów z samochodu.
 • Przy pomocy specjalnego pistoletu do rozpylania na zimno należy dokładnie rozpylić preparat we wnętrzu pojazdu. ValloCar nie powoduje korozji oraz nie jest preparatem żrącym i tym samym nie stanowi niebezpieczeństwa dla wnętrza pojazdu, tapicerki, armatur itd.
 • Po rozpyleniu czas działania wynosi do jednej godziny – w zależności od intensywności zapachu.
 • Na zakończenie należy pojazd intensywnie przewietrzyć.
 • Konieczne jest, aby przez kolejne 3 do 5 dni codziennie pojeździć pojazdem przez 15 do 20 minut, najlepiej przy otwartym oknie, aby całkowicie usunąć resztki substancji czynnej, przede wszystkim z klimatyzacji. W związku z tym może trwać do 3 dni, aż osiągnie się 100% wynik, ale z reguły pojazd ma natychmiast neutralny zapach.
 • Zaleca się odkurzyć wnętrze pojazdu po 3 do 5 dniach. W przypadku intensywnych zapachów (zapach spalenizny, odchody zwierzęce) proces musi być ewentualnie powtórzony po 3 do 5 dniach.