Schimmelbeseitigung Anwendungsbereiche

Urządzenia klimatyzacyjne i wentylacyjne


Pracująca klimatyzacja stanowi idealne podłoże dla bakterii i pleśni, które również mogą wniknąć do wnętrz.
W przypadku dezynfekcji przy pomocy Vallovapor© zagwarantowane jest dotarcie do wszystkich obszarów oraz długotrwała sterylność.
Urządzenia klimatyzacyjne i wentylacyjne, które nie są przez długi okres czasu konserwowane lub czyszczone, stanowią znaczne ognisko zapalne dla bakterii, drobnoustrojów, pasożytów legionelli i pleśni. Ponieważ te patogeny są stale uwalniane do powietrza, znajdziemy tu wiele alergii i chorób pochodzących od zakażonego powietrza w pomieszczeniu. Zwykłe mechaniczne czyszczenie kanałów jest często niewystarczające i musi być przeprowadzona dezynfekcja. Zastosowanie środka dezynfekcyjnego jest często związane z wielkim wysiłkiem. Ponadto efekt dezynfekujący przy użyciu środków konwencjonalnych często spłaszcza się po kilku dniach, jak nie godzinach. Z reguły nie można uzyskać długotrwałego działania.

Syndrom Sick Building (SBS), który charakteryzuje się szeregiem cech chorobowych występujących częściowo w różnych kombinacjach, jest z pewnością najbardziej znaną jednostką chorobową, która można zostać wywołana nieprzeprowadzanym lub nieprawidłowo przeprowadzanym regularnym czyszczeniem kanałów powietrza.

W przypadku np. klimatyzacji często występuje nieprzyjemny zapach zgnilizny. Szczególnie wówczas, gdy urządzenie nie było włączane przez długi okres czasu. Zapach ten pochodzi od bakterii gnilnych, które osadziły się na parowniku, który z powodu pary wodnej jest ciągle wilgotny. Także na dnie i na ścianach skrzynki parownika mogą się tworzyć bakterie oraz kultury grzybów, które mogą nieprzyjemnie śmierdzieć.

Ciekawe jest tu przede wszystkim podejście zapobiegawcze i zastosowanie naszej metody, zanim zacznie się tworzyć pleśń oraz powstaną obciążenia biologiczne.

Z przyjemnością przekonamy Państwa o naszym innowacyjnym podejściu i stworzymy koncepcję higieniczną dla Państwa urządzeń klimatyzacyjnych i wentylacyjnych według Państwa wyobrażeń.

Dzięki umowom na prace konserwacyjne firma Vallovapor© gwarantuje także urządzenia wolne od zarodników i pleśni przez okres dłuższy niż rok.
 
Vallovapor© - rozpylanie na zimno (odymianie)
  • Vallovapor© przez rozpylanie na zimno oferuje bezpieczną, szybką i przede wszystkim długotrwałą dezynfekcję powierzchni i powietrza w pomieszczeniu.
  • Dzięki rozpylaniu środka odkażającego można wykluczyć klasyczną lukę dezynfekcyjną.
  • Obszary stosowania dezynfekcji urządzeń klimatyzacyjnych i wentylacyjnych począwszy od branży motoryzacyjnej przez sektor prywatny, aby zakończyć na kompletnych halach produkcyjnych.